REZERVUJTE NA NAŠICH STRÁNKÁCH A UŠETŘETE 10% S PROMO KODEM WELCOME

Pro 10% slevu - klikněte zde!
Pro 10% slevu - klikněte zde!
Informace o promokódu byly zaslány na zadaný email!
X
Už to skoro bude!

Než Vám pošleme e-mail s promo kódem, potřebujeme Váš souhlas.


HISTORIE HOTELU ART NOUVEAU PALACE


Hotel Art Nouveau Palace Praha, umístěný v samém srdci hlavního města – na rozmezí historického Nového a Starého Města - je ztělesněním jednoho z nejcennějších architektonických skvostů.


V hotelu Art Nouveau Palace Praha objevíte útočiště před shonem moderní doby a obklopíte se luxusem a klidem, který je odrazem vznešenosti dob minulých.

14. STOLETÍ

Obě ulice, na jejichž rohu hotel stojí, patří mezi hlavní tepny jednoho z prvních evropských měst, které bylo vystavěno podle architektonických plánů, a byly součástí Prahy už v roce 1348, kdy Karel IV. založil Nové Město Pražské. Oblast, ve které se hotel Art Nouveau Palace nachází, představovala inspiraci pro mnoho umělců. Jejího odkazu si můžeme všimnout v dílech velikánů jakými byl Carl Maria von Weber, Rainer Maria Rilke nebo Franz Kafka. V Praze se nesektáte s žádným jiným hotelem, který by se mohl pyšnit tak bohatou a vzrušující minulostí budovy, ve které se nachází. 


První zmínku o pozemku, na kterém hotel stojí, nalezneme v historických záznamech z roku 1378, kdy se zde nacházel rezidenční dům šlechtice krále Václava IV.

18. – 19. STOLETÍ

V roce 1776 byl přiřknut princi z rodu Kauniczů, aby se později stal druhým palácem rodu Auersperků v Praze. V 19. století došlo k převodu vlastnictví a část budovy využívalo vydavatelství liberálně demokratického německy psaného deníku Prager Tagblatt.

1903-1909

Budova byla stržena na konci 19. století a v roce 1903 zahájil pražský stavitel a majitel hotelu František Buldra společně s architektem Georgem Justichem výstavbu secesního hotelu na původních středověkých základech. Stavba hotelu byla dokončena 21. dubna 1909. 

1924

Nový majitel budovy Emanuel Oppel otevřel v roce 1924 luxusní hotel, který se záhy poté stal centrem společenského a kulturního života v Praze. O vysoké popularitě hotelu mezi tehdejšími známými osobnostmi hovoří nejen to, že jedním z prvních hostů byla Josephine Baker, ale také fakt, že podle dvou významných osobností – české operní pěvkyně Emmy Destinové a jejího pěveckého partnera Enrica Carusa – jsou dnes pojmenovány dva ze salonků. 

1986 - 1989

V roce 1986 byla architektura, vybavení i dekorace již natolik poznamenány zubem času, že musel být hotel uzavřen a zrekonstruován. 


Znovu otevřen byl v roce 1989 poté, co byl pečlivě zrestaurován tak, aby se zachoval charakter Vídeňské secese a jedinečné prvky, díky kterým je možné budovu snadno odlišit od ostatních pražských secesních památek. 

1989 - AŽ NYNÍ

Znovuotevření hotelu v roce 1989 bylo počátkem nejúspěšnějšího a nejslavnějšího období ve více než stoleté historii budovy. Ke svému pobytu si hotel Art Nouveau Palace vybralo mnoho známých osobností z celého světa. Hotel navštívily hlavy států, podnikatelé a proslulé hudební, filmové i sportovní hvězdy. Mimo jiné mezi ně patřili Henry Kissinger, Giscard d’Estaing, Miguel de la Madrid, David Rockefeller, Carl Hahn, Jacqueline Kennedy Onassis, Alain Delon, Miloš Forman, Dick Francis, Whoopi Goldberg, Lenny Kravitz, Mick Jagger, John Malkovich, Gina Lollobrigida, Cher, Uma Thurman, Steven Spielberg, Rolling Stones, Metallica, Scorpions, Roxette, Led Zeppelin, Pelé, Alberto Tomba a Bobby Charleton.